Pentru studenții francofoni, formare CEF UPSC «Apprendre à apprendre»

Centrul de Angajabilitate Francofon al Universității Pedagogice de Stat „Ion Creangă” din Chișinău anunță o formare în format online pentru toți studenții francofoni și profesorii lor, cu titlul „Învață să înveți”, care face parte din axa nr.2, formare de soft skills.

Formatoare: Doamna Mathilde BUGNON-HENRIET, Manager educațional de la Universitatea Franche-Comté din Besançon.

Obiectivele formării:

  • descoperirea diferitor profiluri de învățare
  • integrarea inteligențelor multiple în cadrul lecțiilor
  • revelarea factorilor psihologici și biologici care influențează învățarea
  • cunoașterea metodologiilor universitare pentru o mai bună învățare.

Vă așteptăm online, pe Microsoft Teams, în datele de 30 aprilie, 14 mai și 16 mai 2024 de la orele 15.00 până la 17.00, ora Moldovei.

Pentru înregistrare accesați linkul: https://forms.gle/eEepwiAg8T5VMFgj6

  • Linkul de conectare la întâlnirea virtuală va fi trimis pe e-mail după înregistrare.

Vă vom aștepta cu mare drag!

Pentru detalii: SRIMP UPSC, cef.md.chisinau.upeic@auf.org,  cef@upsc.md

Loading

 
Universitatea Pedagogică de Stat „Ion Creangă” din Chișinău – UPSC Oficial
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.

REGULAMENT CU PRIVIRE LA PRELUCRAREA Șl PROTECȚIA DATELOR CU CARACTER PERSONAL ÎN CADRUL UNIVERSITĂȚII PEDAGOGICE DE STAT „ION CREANGĂ” DIN CHIȘINĂU